Nie tylko samochody elektryczne Tesli mogą wprawić w zachwyt. Za ich budową stoi bowiem zautomatyzowany system robotów, które nieustannie pracują i z dużą precyzją składają samochody w fabryce Elona Muska. Zobacz na filmie jak to wygląda.

 

 

Na filmie jest dokładnie przedstawiony proces produkcji samochodu elektrycznego Tesli, model S. Możesz zobaczyć jak roboty produkują poszczególne części samochodu, a później je składają w całość. Roboty instalują w samochodach silniki, siedzenia, pasy, okna i okablowanie.

Zobacz także: Nowy robot Boston Dynamics otwiera sobie sam drzwi. Oto jak wyglądała ewolucja technologii tej firmy od 1992 roku

Wydajność i bezpieczeństwo

Elon Musk chce mieć nie tylko najlepsze samochody elektryczne, ale też najwydajniejszy system ich produkcji. W fabryce w Fremont w stanie Kalifornia codziennie powstaje 400 samochodów elektrycznych. Są one budowane przez 3 tys. pracowników i 160 robotów.

Zautomatyzowany system robotów ma zapewnić nie tylko dużą wydajność i samowystarczalność firmie Elona Muska, ale także zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Zobacz także: Elon Musk twierdzi, że w obliczu rozwoju sztucznej inteligencji i robotyzacji dochód podstawowy będzie koniecznością