Thomas C. Corley przez pięć lat analizował życie bogatych ludzi. Odkrył, że wszyscy mają jedną wspólną cechę. Bogaci ludzie unikają jak ognia przebywania z pesymistami.

Wyniki badania Thomas C. Corley opisał w swojej książce Change Your Habits, Change Your Life (Zmień swoje nawyki, zmień swoje życie). Autor przez 5 lat analizował codzienne zwyczaje i nawyki bogatych ludzi.

 bogactwo optymizm

– Milionerzy, którzy sami doszli do swojego bogactwa, bardzo ostrożnie dobierają sobie osoby, z którymi się trzymają. Twój sukces zależy od tego z jakimi ludźmi się zadajesz na co dzień. Bogaci ludzie zawsze szukają osób, które są entuzjastyczne, optymistyczne i zdeterminowane osiągnąć swój cel – napisał Thomas C. Corley w swojej książce.

Trzymaj się optymistów, unikaj pesymistów

Jak wynika z analizy, to z kim się zadajesz, ma większe znaczenie niż myślisz. Innymi słowy twoje przyjaźnie i związki z ludźmi mają wpływ na grubość Twojego portfela.

86% bogatych ludzi, których obserwował Corley, starało się w swoim życiu trzymać z ludźmi sukcesu. A dodatkowo unikali oni także kontaktu z negatywnymi osobami. Dlaczego? Bo ludzie mają tendencję do naśladowania osób, z którymi się zadają.

– Długoterminowy sukces jest możliwy tylko jeśli masz pozytywne nastawienie – podsumowuje Corley.

Na pewno więc nie pomogą Ci w tym pesymiści.

Nie tylko Corley doszedł do takich wniosków

Blisko 100 lat temu dziennikarz Napelon Hill doszedł do podobnych wniosków co Thomas C. Corley. Jego próba obejmowała analizę 500 milionerów. Jak podkreślił Hill nie ma szansy, żeby osoba, która przebywa z negatywnymi ludźmi, odniosła sukces. Swoje przemyślenia i konkluzje zapisał w książce zatytułowanej Think and Grow Rich (Myśl i bogać się), dostępnej także w języku polskim.

bogactwo optymizm

Podsumowując, negatywne nastawienie jest przeszkodą, która uniemożliwi Ci osiągnięcie sukcesu. Dlatego trzymaj się z optymistami i unikaj tych drugich 🙂

Zobacz także: 100 tys. USD w niewiele ponad 3 lata. Poznaj historię blogerki, która opowiada jak można zaoszczędzić tyle pieniędzy