Sprzedaż faktur online, to najlepsze rozwiązanie dla startupów, osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz freelancerów, którzy wystawiają faktury z długim okresem płatności. Dzięki usłudze sprzedaży faktury online pieniądze za konkretną fakturę możesz mieć „na już”.

Bywa, że na pieniądze za swoje usługi albo towary musimy czekać tygodniami, a nawet dłużej. Taka jest rzeczywistość osób prowadzących własną działalność. Kontrahenci zastrzegają sobie termin płatności na 30, 60 lub nawet 90 dni, a i tak często zdarza się, że go nie dotrzymują.

Dzięki faktoringowi jednorazowemu, przedsiębiorca może szybko zamienić faktury, które wystawia za swoje usługi lub towary na gotówkę. Nawet jedna faktura może poprawić płynność finansową, a przedsiębiorca ma gotówkę na bieżącą działalność operacyjną firmy.

Formalności w mniej niż 2 godziny

Faktoring online, to alternatywa dla kredytu operacyjnego. Jakie są zalety tego rozwiązania? Przede wszystkim, jak wszystkie działania przez Internet, pozwala na załatwienie wszelkich formalności bez wychodzenia z domu lub biura. W przypadku stałej usługi faktoringu, konieczne jest podpisane umowy, jednak nie wymaga to tak wielu procedur jak w przypadku kredytu. Nie jest potrzebna historia płatności z odbiorcą, dzięki czemu usługa dostępna jest nawet dla startupów.

– Faktoring jest nastawiony na zapewnienie dobrej przyszłości finansowej naszych Klientów – nie weryfikujemy ich przeszłości – co robią kredytodawcy. PragmaGO zapewnia zarówno pomoc opiekuna jak i prawną dla Klientów w zakresie dokumentacji, co eliminuje ryzyko niewypłacalności dłużnika – mówi Danuta Czapeczko – Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Pragma Faktoring SA.

faktoring online
Danuta Czapeczko, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Pragma Faktoring SA.

Zabezpieczeniem w faktoringu jest sama wierzytelność oraz weksel, co pozwala w większości przypadków na dopięcie formalności w mniej niż 2 godziny.

Stałe finansowanie z limitem miesięcznym

Faktoring online, to sprowadzona do najprostszej postaci procedura przyznania Klientowi, stałego finansowania z określonym limitem miesięcznym na podstawie przysyłanych faktur.

– Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku przez Klienta całkowicie online. W ślad za tym następuje weryfikacja oraz wydanie decyzji faktoringowej. PragmaGO przygotowuje umowę oraz przesyła ją do Klienta kurierem. Kolejnym etapem jest dokonanie cesji wierzytelności – potwierdza ją odbiorca faktury, który ma zostać objęty finansowaniem – mówi Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Pragma Faktoring SA.

Gotówka za konkretną fakturę na już

Faktoring sprawdzi się doskonale zwłaszcza u przedsiębiorców wystawiających wiele faktur. Takich, którzy potrzebują finansowania do zakupu towarów, co zwiększy znacznie ich obrót – nie trzeba każdorazowo wypełniać wniosku.

Dla mniejszych przedsiębiorców – osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą albo freelancerówjest też możliwość sprzedawania pojedynczych faktur.

Usługa dedykowana jest dla najmniejszych przedsiębiorców, którzy nie mają powtarzalnych Klientów, jednak potrzebują gotówki za konkretną fakturę „na już”. Nie jest to usługa stała, dodatkowo umowa z Klientem zawarta jest przez SMS-a. Dzięki temu, formalności są sprowadzone do koniecznego minimum, a co za tym idzie, czas weryfikacji skraca się do ekspresowych działań – całkowicie online.

Sprzedaż Faktury Online może być sposobem na przetestowanie usługi finansowania. Jeżeli okaże się, że firma dzięki temu zwiększy swoje obroty, można wypełnić wniosek o stałe finansowanie. Wystarczy, że Klienci PragmaGO załączą swoje faktury do listy na specjalnej platformie, działającej 24/7. Jeśli okaże się, że ustawiony przez Klienta miesięczny limit finansowania jest zbyt mały, ponieważ wraz rozwojem firmy jego potrzeby wzrosły, można go w każdym momencie zwiększyć.

Finansowanie zakupów firmowych

PragmaGO wychodzi naprzeciw potrzebom nie tylko wystawców faktur ale również osób, które potrzebują gotówki na zrobienie zakupów firmowych. Opcja sfinansuj zakupy firmowe została wprowadzona niedawno i jest efektem wzrostu potrzeb i wymagań klientów PragmaGO.

– Najnowszą usługą PragmaGO jest Finansowanie Zakupów Online, która wystartowała w lipcu 2018 roku. Powstała ona w odpowiedzi na potrzeby przedsiębiorców, którzy muszą zrobić zakupy firmowe, a nie mają na nie gotówki, lub planują zwiększyć swój obrót dzięki zwiększeniu ilości towaru, jaki muszą dopiero zakupić – wskazuje Danuta Czapeczko.

Współcześnie, by spełniać do końca wymagania swoich klientów, koniecznością jest ich dokładne wysłuchanie. Dopiero po dokładnej analizie potrzeb, instytucje finansowe są w stanie dopasować całkowicie swoje produkty do danej grupy odbiorczej.

Zobacz także: Czy prywatna wyspa może być dobrą inwestycją? Coraz mniej cichych i spokojnych miejsc na świecie