Otwarte kursy online zmieniły podejście do nauki na odległość. Jednym z Na platformie Udemy znajdziesz m.in. kursy programowania i nauki języka. Można też  zostać instruktorem, stworzyć własny kurs nauki online i zarabiać.

Udemy to masowy kurs, który jest otwarty dla nieograniczonej liczby uczestników. Pierwsze takie kursy zaczęły pojawiać się ok. 10 lat temu i szybko zmieniły podejście do nauki na odległość.

Użytkownicy mogą korzystać z prezentacji PowerPoint, PDF, nagrań wideo, nagrań audio oraz live streamów. Poza tym interaktywne fora umożliwiają tworzenie dużych społeczności studentów, instruktorów i nauczycieli. Dzięki temu nauka online na Udemy przyciąga coraz większą uwagę internautów.

Platforma Udemy została założona w 2010 r. przez Erena Bali, Oktaya Caglara i Gagana Biyani. Założyciele na rozwój strony kilkakrotnie pozyskiwali kapitał od funduszy venture capital.

Duża baza kursów w różnych językach

Na platformie znajdziesz ponad 80 tys. kursów online. Są one dostępne w 50 różnych językach m.in. w języku polskim. Użytkownicy mogą wybierać szkolenia z takich kategorii jak: biznes, programowanie, marketing, sztuka, zdrowie i fitness, języki obce czy rozwój osobisty.

Na platformie znajdują się kursy darmowe i płatne. Ponadto jest także przewidziana część biznesowa, która umożliwia pracodawcy kupno najlepszych kursów dla swojego zespołu.

udemuNauka programowania w językach Java i Python

Na Udemy dużą popularnością cieszą się kursy z obszaru branży IT i programowania. W tej kategorii znajdziesz bardzo wiele kursów, dzięki którym zdobędziesz praktyczne umiejętności. Przykładowo są tam dostępne kursy nauki programowania w językach Java, Python, czy C++.

W większości kursy są prowadzone w języku angielskim, ale część z nich jest także dostępna w języku polskim.

Na Udemy możesz zarobić

Jak? Wystarczy, że zostaniesz instruktorem i stworzysz własny kurs nauki online. Użytkownik sam wybiera temat kursu i sposób jego prowadzenia. Może to być prezentacja PowerPoint, PDF lub nagranie wideo. Udemy oferuje także bezpłatne szkolenia dotyczące tworzenia własnego kursu. Jako instruktor, możesz liczyć na wsparcie zespołu merytorycznego i technicznego.

udemy

Ponadto za swoje szkolenia możesz otrzymać wynagrodzenie. Na Udemy zarabiasz określony procent od każdego sprzedanego twojego kursu. Pieniądze otrzymujesz co miesiąc za pośrednictwem PayPal lub Payoneer. Co ciekawe w 2015 r. 10 najlepszych instruktorów zarobiło ponad 17 mln USD.

Od 2013 roku platforma jest dostępna na urządzenia mobilne z systemem Apple iOS. Można z niej też korzystać na Androidzie.

Zobacz także: Oto kilka darmowych kanałów na YouTube, które pomogą Ci nauczyć się kodu