1500 m2, 12 pokoi, do tego 1,5-hektarowa działka. Taki “domek” można kupić w Krakowie. Cena 20 mln zł czyni go najdroższą tego typu nieruchomością w historii w Krakowie.

Wola Justowska uchodzi za jedną z najbardziej prestiżowych i najdroższych dzielnic nie tylko w Krakowie, ale i w Polsce. Choć jeszcze na początku lat 90. można tam było kupić kilkudziesięcioarową działkę za 1000 dolarów, dziś ceny nieruchomości w tej części miasta przyprawiają o zawrót głowy. Trudno się jednak dziwić, bo okolica jest wyjątkowa: mnóstwo zieleni, duży las, rzeka, cisza, spokój. Jeszcze w mieście, a jakby na wsi, choć lepiej powiedzieć: na eleganckim przedmieściu.

Najdroższy dom w Krakowie

Wyjątkowy jest też położony tam dom wystawiony na sprzedaż: rezydencja w stylu klasycznym ma 750 m2 powierzchni mieszkalnej połączonej ze skrzydłem rekreacyjno-użytkowym, również wielkości 750 m2. Nie jest nowa, 16 lat temu została gruntownie wyremontowana. Dobudowano wtedy skrzydło rekreacyjne z krytym basenem, strefą SPA i lounge. Budynek dodatkowo został wyposażony w pomieszczenia dla służby i garaż na trzy samochody. Skrzydło połączono z rezydencją przewiązką gwarantującą swobodną komunikację.

Najdroższy dom w Krakowie

Starannie wykończone wnętrza nawiązują charakterem do stylu pałacowego. Gości wita wysoki na 7 metrów reprezentacyjny hall. Na parterze są dwa salony, jadalnia, kuchnia główna i robocza, gabinet, gabinet pomocniczy, dwie łazienki oraz piwniczka. Z salonów i jadalni można wyjść na niemal 600-metrowy taras wyłożony wapieniem tureckim. Taki sam budulec leży na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu. Na tarasie wkomponowano krzewy 1000 róż.

Najdroższy dom w Krakowie

Na piętro prowadzą marmurowe schody. Ulokowano tu sypialnię główną z balkonem, z którego rozpościera się widok na ogród. Do sypialni przynależy duża garderoba oraz salon kąpielowy z kominkiem. Oprócz sypialni głównej na tym poziomie są trzy oddzielne pokoje oraz łazienka. Jest jeszcze strych, który – gdyby w jakiś sposób brakło miejsca – może być dodatkową sypialnią. W sumie 12 pokoi, w tym sześć sypialni.

Podjazd w kształcie ronda

Luksusowa rezydencja położona jest na blisko 1,5-hektarowej efektownie zagospodarowanej działce, m.in. z niewielkim stawem. Dojazd uatrakcyjnia 300-metrowa aleja platanów. Podjazd wykonany został w kształcie ronda z centralnie wkomponowaną fontanną. Zarówno podjazd jak i alejka wyłożone zostały kostką porfirową.

Najdroższy dom w Krakowie

– Takie nieruchomości bardzo rzadko trafiają na rynek, a wyjątkowo duża działka to prawdziwy fenomen w skali Woli Justowskiej. Nie słyszałem nigdy, aby tego typu oferta była wystawiona na sprzedaż w Krakowie – komentuje Miłosz Kucy. – To luksus, na który może sobie pozwolić niewielu, natomiast w erze milionerów na pewno znajdzie się taka osoba. Jeżeli więc ktoś szuka unikatowej nieruchomości, na ten dom powinien zwrócić swoją uwagę – uważa ekspert.

Trzeba mieć tylko wolne 20 mln złotych. Przy tym metrażu daje to nieco ponad 13 tys. zł za metr, co zważywszy na obecne ceny zdaje się być ofertą promocyjną.

Źródło: materiały prasowe.

Zobacz także: Lego stworzyło turbinę wiatrową z klocków, która działa