Platforma polskiej firmy DataWalk będzie wykorzystywana do zbierania i analizowania informacji, które mogą przyczynić się do rozbicia grup przestępczych zajmujących się przemytem i handlem narkotykami w stanach Pensylwania, New Jersey i Delaware. 

HIDTA będzie wykorzystywać system DataWalk do zwiększenia możliwości pozyskiwania i współdzielenia informacji zbieranych w toku prowadzonych śledztw przez wiele podmiotów – agencji bezpieczeństwa i operacji antynarkotykowych. Rozwiązanie spółki otworzy przed amerykańską instytucją nowe możliwości analityczne łączenia informacji z różnych źródeł i wykrywania powiązań pomiędzy osobami zaangażowanymi w przestępstwa. To już drugi amerykański kontrakt w ciągu niespełna 2 tygodni, który podpisał umowę z DataWalk.

Walka z gangami

– To milowy krok w naszym rozwoju. LMA HIDTA, to już druga po Northern Virginia Gang Task Force, amerykańska agencja, która zdecydowała się na wykorzystanie systemu DataWalk w celu ścigania przestępców. Na tym etapie rozwoju, kluczowe jest dla nas zbieranie doświadczeń i pozyskanie referencji od tak prestiżowych partnerów na wymagającym, amerykańskim rynku. To przyniesie wymierne profity w przyszłościmówi Paweł Wieczyński, prezes DataWalk.

DataWalk S.A. (dawniej PiLab S.A.) to polska firma technologiczna notowany na rynku NewConnect, rozwijająca platformę analityczną DataWalk na bazie własnej technologii, która pozwala łączyć duże, rozproszone zbiory i bazy danych.

DataWalk jest rewolucyjnym rozwiązaniem

DataWalk jest rewolucyjnym rozwiązaniem dającym naszej organizacji nowe możliwości wymiany informacji, analizy skomplikowanych powiązań w danych i szybkiego identyfikowania działalności przestępczej. System umożliwia udostępnianie informacji i współpracę pomiędzy różnymi agencjami i podmiotami zajmującymi się bezpieczeństwem, a przez to wykrywanie i rozwiązywanie poszczególnych sprawpowiedział Jeremiah Daley, dyrektor wykonawczy Liberty Mid-Atlantic High Intensity Drug Trafficking Area.

Platforma DataWalk znajduje zastosowanie w służbach, sektorze finansowym i ubezpieczeniowym m.in. do wykrywania przestępstw i nadużyć  czy do przeciwdziałania praniu pieniędzy – spółka komunikowała m.in. o wdrożeniach w sektorze ubezpieczeniowym (Grupa Talanx: TUiR Warta i HDI Sigorta Turcja), czy sektorze rządowym (Ministerstwo Finansów RP).

W USA dostrzegają unikalne możliwości DataWalk

DataWalk posiada spółkę w Stanach Zjednoczonych działającą pod nazwą DataWalk Inc., a w zespole znaleźli się m.in. współtwórcy sukcesu takich firm jak Oracle, 3PAR czy Visual Analitycs. Celem spółki jest budowa pierwszego polskiego, a zarazem globalnego produktu informatycznego, zaprojektowanego w celu spełnienia specyficznych wymagań największych organizacji (tzw. Enterprise IT).

Kontynuujemy naszą ekspansję w segmencie analityki dla amerykańskich instytucji zajmujących się bezpieczeństwem. Rządowe agencje dostrzegają unikalne możliwości DataWalk jako systemu skupiającego w jednym miejscu wszystkie posiadane przez nie informacje i zapewniającego zaawansowane możliwości analitycznepowiedział Gabe Gotthard, prezes DataWalk Inc.

Źródło: materiały prasowe.

Zobacz także: Firma z Zielonej Góry sprzedaje swoje oświetlenie w 70 krajach