Photon to interaktywna zabawka edukacyjna, która wprowadza dzieci w świat nowych technologii. Jej twórcą jest polska firma – Photon Entertainment.

Jak to działa? Photon jest przeznaczony do samodzielnej i indywidualnej nauki w domu. Dzieci, poprzez aplikację mobilną, pomagają robotowi pokonywać kolejne wyzwania. Rozwiązują przy tym różne zadania i eksperymenty, które uczą podstaw programowania. Dzieci uczą Photona m.in. jak się poruszać, jakie mamy kolory i jak reagować na interakcję z otoczeniem przy pomocy czujników, w które robot jest wyposażony.

Robot Photon, czyli połączenie zabawy z nauką

W ten sposób robot zabawka rozwija u dzieci także kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Z zabawki mogą korzystać dzieci zarówno w wieku przedszkolnym, jak i od 5 do 12 roku życia.

– Codziennie pracujemy nad tym, aby zabawa z Photonem nie miała żadnych ograniczeń. Integracje z zewnętrznymi interfejsami czy urządzeniami tj. Magiczny Dywan, Interaktywna Tablica, Makey Makey sprawiają, że Photon jest jedynym robotem na rynku z taką ilością rozszerzeń i możliwości – powiedział Generacji Smart Marcin Joka, prezes Photon Entertainment.

 

 

 

Innowacyjna zabawka

Photon został zaprojektowany z zespołem psychologów Uniwersytetu SWPS. Badania i testy z grupą 3 tys. dzieci trwały 24 miesiące. W ten sposób twórcy wypracowali intuicyjny interfejs aplikacji oraz 4 innowacyjne sposoby programowania robota dostosowane do wieku dziecka.

Robot Photon

Korzystać z zabawki mogą także dzieci, które nie umieją jeszcze czytać. To zasługa systemu text-to-speech Amazon Polly. Pozwala on czytać polecenia zawarte w aplikacji w 47 głosach i w 24 językach.

Co ważniejsze z robota może korzystać więcej niż jedna osoba. Aplikacja umożliwia zakładanie profili dla każdego dziecka osobno.

Robot Photon

Photon Entertainment stawia na nowe technologie i edukację

Spółka zaczynała od zwykłego startupu. Pojawiła się na rynku w 2015 r. Od samego początku jej założyciele wiedzieli, że chcą tworzyć nowe technologie edukacyjne, które wspierają procesy nauki programowania przez dzieci. Udało im się to dzięki zbudowaniu robota Photon. Wtedy też spółka rozwinęła działalność na większą skalę.

Photon Entertainment cały czas rozwija swój sztandarowy produkt. W najbliższej przyszłości zamierza poszerzyć dostępne języki programowania w robocie Photon.

– W najbliższych miesiącach dopracowujemy działanie naszej nowej aplikacji na komputery stacjonarne i laptopy. Będziemy ją poszerzać o nowe interfejsy, tak aby użytkownik mógł zaprogramować Photona w dowolnym języku programowania dostępnym w tej chwili na rynku – powiedział Joka.

Obecnie Photon Entertainment dystrybuuje swoje produkty na rynku polskim, singapurskim i australijskim.

Zobacz także: Nauka francuskiego online za darmo. 7 kanałów na YouTube dla początkujących