Nauka francuskiego online. Oto najpopularniejsze kanały na YouTube, które uczą słownictwa i poprawnej wymowy od podstaw.

Jeśli planujesz kiedyś odwiedzić Francję, to lepiej nauczyć się już teraz parę podstawowych słówek przydatnych zwrotów. Dlaczego? Bo mało Francuzów zna lub chce komunikować się z obcokrajowcami po angielsku. Już teraz możesz rozpocząć naukę francuskiego online za darmo.

Oto 7 kanałów na YouTube, które uczą francuskiego od podstaw. W naszym zestawieniu znajdują się filmy prowadzone w języku polskim i angielskim.

Prowadzone w języku polskim

1. panodfrancuskiego

 

 

To pierwszy kanał, który znalazł się w naszym zestawieniu. Krótkie filmiki wprowadzą Cię w świat nauki francuskiego. Znajdziesz tam krótkie lekcje dotyczące gramatyki i poprawnej wymowy. Poznasz także różne ciekawostki o Francuzach, ich kulturze i stylu życia. Bardzo dużą popularnością cieszy się również playlista Francuski na snapie, gdzie prowadzący tłumaczy krótkie i powszechne zwroty używane przez użytkowników Snapchata.

Kanał ma ponad 13,5 tys. subskrypcji.

2. Feenzy – Ekspresowa Nauka Języków Obcych

 

 

Na tym kanale znajdują się nagrania z typowymi lekcjami francuskiego dla początkujących. Tutaj nauczysz się liczebników, kolorów i dowiesz się jak zapytać po francusku która godzina. Duże zainteresowanie widzów zdobyły także filmiki 100 Podstawowych Francuskich Zwrotów (część 1 i 2), które razem mają ponad 67 tys. wyświetleń.

Przycisk subskrybuj kliknęło prawie 6 tys. użytkowników Youtube’a.

3. Europejskie Centrum Tłumaczeń Prywatna Szkoła Języka Francuskiego

 

 

Nagrania na tym kanale prowadzone są w formie typowych lekcji przy użyciu tablicy interaktywnej. Razem z nauczycielem nauczysz się podstaw języka francuskiego, zaczynając od zwrotów na powitanie i pożegnanie, kończąc na czasach języka francuskiego. Ponadto na kanale są także filmiki tematyczne. Przykładowo możesz nauczyć się słownictwa, które wykorzystasz podczas zakupów, w banku lub u lekarza.

Niestety minusem tego kanału jest słaba jakość filmów.

Kanał ma na swoim koncie nieco ponad 2 tys. subskrypcji.

4. Nauka francuskiego online – INTERNETUS

 

 

I na sam koniec tej części przedstawiamy nagranie Polski – francuski. Kurs 100 lekcji. Jeśli lubisz się uczyć ze słuchu, to będzie to dla Ciebie dobry wstęp do nauki francuskiego. W czasie filmu uczysz się pojedynczych słówek i nieco bardziej złożonych zwrotów. Lektorzy czytają najpierw wersję polską, a następnie powtarzają wersję francuską.

Film ma ponad 38 tys. wyświetleń.

Filmy prowadzone w języku angielskim

1. LEARN FRENCH WITH VINCENT

 

 

Jeśli planujesz naukę języka francuskiego na bardziej zaawansowanym poziomie, to ten kanał będzie dla Ciebie idealny. Możesz zacząć od przyswojenia samych podstaw, czyli alfabetu, liczebników i powszechnie używanych nazw rzeczowników i czasowników. A jak złapiesz bakcyla, to na kanale znajdziesz także playlisty podzielone na rozdziały, z których każda ma kilkanaście filmów do obejrzenia.

Kanał ma blisko 650 tys. subskrypcji.

2. Nauka francuskiego online–  Learn French With Alexa

 

 

Na tym kanale znajdziesz krótkie nagrania o różnorodnej tematyce. Przede wszystkim możesz nauczyć się wielu nowych słówek, a ponadto dobrze osłuchać się z językiem francuskim. Lekcje prowadzi rodowita Francuzka, która często żartuje lub przedstawia niektóre zagadnienia w humorystyczny sposób.

Kanał Alexy śledzi ponad 491 tys. widzów.

3. Learn French with FrenchPod101.com

 

 

Na ten kanał również warto zwrócić swoją uwagę. Śledzi go ponad 329 tys. widzów. Znajdują się tam nagrania, dzięki którym poćwiczysz słownictwo, słuchanie i czytanie w języku francuskim. Dodatkowo playlisty podzielone są na różne poziomy znajomości języka. Filmy są więc przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i nieco bardziej zaawansowanych, uczniów.

Jeśli zainteresowała Cię nauka z Youtube, to zapraszamy także do przejrzenia naszego zestawienia do nauki języka angielskiego i hiszpańskiego.

Zobacz także: Nauka hiszpańskiego online za darmo. 5 najlepszych kanałów na YouTube dla początkujących i zaawansowanych

Zobacz także: Nauka angielskiego online za darmo. 7 kanałów na YouTube dla początkujących i zaawansowanych