Film pokazuje moment, gdy wielopiętrowa część centrum handlowego Artz Pedregal w Mexico City zapada się pozostawiając po sobie chmurę pyłu, rozbite szkło i powyginaną stal. 

Do zdarzenie doszło w połowie lipca. Część budynku spadła na sąsiednią autostradę, którą szczęśliwie zamknięto zaledwie kilka godzin wcześniej. Centrum handlowe Artz Pedregal zostało otwarte w marcu, ale część, która się zawaliła, była wciąż w budowie. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń w wyniku zawalenia się budynku.

Zobacz także: Niewidzialne okręty wojenne. Amerykański niszczyciel Zumwalt w akcji i polski ORP Ślązak w budowie

Inwestycja wywoływała kontrowersje od samego początku. Centrum handlowe Artz Pedregal zostało zbudowane w Mexico City w pobliżu obszaru służącego do regulowania sezonowych opadów deszczu w mieście . Z kolei mieszkańcy okolicy alarmowali, że tracą ważną przestrzeń publiczną.

Centrum handlowe Artz-Pedregal – urzędnicy badają przyczyny

Na tym etapie nie jest jeszcze jasne, czy przyczyną było nieprawidłowe umieszczenie ogrodu na dachu, czy też zawiniła główna konstrukcja budynku.

Mexico City ma reputację miasta o niskiej jakości budownictwa. Region znany jest również z poważnych trzęsień ziemi. Deweloperzy, którzy są głodni szybkich pieniędzy często budują budynki słabej jakości na mało stabilnych obszarach, co dodatkowo zwiększa ryzyko wystąpienia problemów.