Negocjujesz umowę inwestycyjną z funduszem VC lub aniołem biznesu? A może znalazłeś już odbiorcę swojego produktu i chcesz uregulować z nim szczegóły współpracy? Skorzystaj z darmowego wsparcia prawników z kancelarii Doniec Górecki & Partnerzy i KPLA Kasolik, Pawlus-Łapa, którzy pomogą Ci zabezpieczyć własny interes. Wszystko to w ramach programu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Wsparcie prawne dla startupów”.

Na jaką pomoc prawników możesz liczyć w ramach programu? Choćby na przygotowanie umów z kontrahentami, wsparcie negocjacyjne oraz analizę umów wraz z oceną warunków ochrony prawnej i ryzyk z punktu widzenia twojego biznesu. Prawnicy zapewnią obsługę prawną due diligence i konsultacje związane z prowadzoną działalnością.

Dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców

Żeby skorzystać z darmowego wsparcia prawników, trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Program jest skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją firmę w Polsce nie dłużej niż 5 lat, osiągając przychody z działalności operacyjnej nie dłużej niż 3 lata. Kolejnym warunkiem jest posiadanie dokumentu potwierdzającego zainteresowanie inwestora rozpoczęciem lub kontynuowaniem procesu inwestycyjnego.

Wsparcie prawne dla startupow

Wsparcie prawne dla startupów – wnioski można składać do 15 października

Maksymalna kwota wsparcia dla jednego przedsiębiorcy to 20 tys. zł i jest w 100% finansowana przez PARP z budżetu państwa (nie wymaga wkładu własnego). Na realizację programu przeznaczono łącznie 500 tys. zł.

W ramach współpracy kancelarie przygotują dla ciebie wniosek o dofinansowanie i załatwią niezbędne formalności, związane z pozyskaniem i rozliczeniem finansowania. Wnioski można składać do 15 października 2018 r. lub do wyczerpania dostępnej puli środków. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej, pod adresem www.dgp.legal/wsparcie-prawne-dla-startupow/.

Wsparcie prawne dla startupów – wszechstronne doradztwo

Kancelarie Doniec Górecki & Partnerzy i KPLA Kasolik, Pawlus-Łapa zajmują się wszechstronnym doradztwem prawnym i udziela go zarówno startupom, jak i rozwiniętym przedsiębiorstwom z sektora technologicznego. Wspiera uruchomienie nowych projektów biznesowych, obsługują transakcje kapitałowe – przeprowadza due diligence, opracowują i negocjują term sheet’y, umowy inwestycyjne oraz umowy wspólników. Doradza spółkom w procesie pozyskania finansowania – zapewnia wsparcie w negocjacjach i transakcjach z udziałem funduszy private equity i venture capital, inwestorów branżowych oraz indywidualnych.

Prawnicy prowadzą bloga poświęconego tej tematyce VENTURE ADVENTURE.

Umowy IT i własność intelektualna

Kancelarie obsługują też projekty informatyczne związane z wdrażaniem w przedsiębiorstwach rozwiązań ERP / CRM oraz pomaga w przygotowaniu i wdrażaniu projektów informatycznych opartych na rozwiązaniach sieciowych (e-sprzedaż, SaaS).

Prawnicy przygotowują pełną dokumentacje prawną (umowy, regulaminy, polityka prywatności, klauzule). Zapewnia zabezpieczenie własności intelektualnej w relacjach z partnerami, podwykonawcami i personelem oraz wsparcie prawne przy staraniach o patenty na wynalazki, rejestracji znaków towarowych i wzorów przemysłowych.

Wsparcie prawne dla startupów – warto zgłosić się już teraz

Wnioski w ramach programu można składać do 15 października 2018 r., ale pula dostępnych środków jest ograniczona, dlatego warto się pospieszyć. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej. Zainteresowani są proszeni o kontakt pod adresem www.dgp.legal/wsparcie-prawne-dla-startupow.