Nauka hiszpańskiego online. Oto najpopularniejsze kanały na YouTube, które uczą gramatyki, słownictwa i wymowy od podstaw.

Jeśli dużo podróżujesz po świecie lub masz taki zamiar, to z pewnością przyda Ci się znajomość języka hiszpańskiego. Dlaczego? Bo język hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem na Ziemi. Oczywiście wymowa i gramatyka może różnić się w poszczególnych krajach, ale i tak będziesz w stanie porozumieć się z tubylcami. Już teraz możesz rozpocząć naukę hiszpańskiego online za darmo.

Oto 5 kanałów na YouTube, które uczą hiszpańskiego od podstaw. Niektóre z nich zawierają także nagrania dla nieco bardziej zaawansowanych uczniów. Filmy prowadzone są tylko w języku hiszpańskim lub dodatkowo angielskim.

1. Tu escuela de español
Ten kanał jest naszym faworytem. Przede wszystkim możesz znaleźć tam nagrania przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, uczniów. Są także oddzielne playlisty z gramatyką i słownictwem języka hiszpańskiego. Prowadząca stara się również przybliżyć kulturę oraz styl życia w Hiszpanii.

Ponadto na kanale możesz obejrzeć zapisane transmisje z lekcji języka hiszpańskiego online. Tam poszczególne zagadnienie jest szczegółowo wytłumaczone. W filmie pojawiają się także krótkie ćwiczenia do samodzielnego rozwiązania.

Jeśli chodzi o metody nauki, to prowadząca w nagraniach wykorzystuje obrazki, grafy, wykresy oraz buduje przykładowe zdania z użyciem nowych zwrotów lub słów.

Kanał subskrybuje ponad 96 tys. osób i jest on cały czas aktualizowany.

2. Nauka hiszpańskiego online – Butterfly Spanish
Kanał prowadzi młoda Hiszpanka. W nagraniach do tłumaczenia poszczególnych zagadnień używa języka angielskiego. Jej treści są przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, uczniów. Nauka przypomina tradycyjne lekcje w szkole z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

Prowadząca przykłada dużą uwagę do słownictwa i poprawnej wymowy języka hiszpańskiego. Dzięki niej poznasz także różnice między hiszpańskim, którym posługują się Hiszpanie, Meksykanie oraz Latynosi.

Przycisk subskrybuj kliknęło 393 tys. osób. Na kanale cały czas pojawiają się nowe nagrania.

3. Learn Spanish with SpanishPod101.com
Tutaj znajdziesz bardzo różnorodne nagrania. Są lekcje dla początkujących, ale także dla znających już podstawy hiszpańskiego. Na kanale możesz uczyć się słownictwa z wykorzystaniem obrazków lub przede wszystkim osłuchać się z językiem. Jest nawet oddzielna playlista, która ma ułatwić rozumienie hiszpańskiego ze słuchu. Dużą popularnością cieszą się także filmy uczące słów i zwrotów przydatnych w codziennym życiu.

Kanał śledzi 211 tys. widzów.

4. Nauka hiszpańskiego online – Maria Español


 

 

Filmy na tym kanale są przeznaczone głównie dla początkujących uczniów, ale prowadząca tłumaczy poszczególne zagadnienia po hiszpańsku. Dlatego nagrania łatwiej będzie zrozumieć tym, którzy znają już nieco podstawy tego języka. Znajdziesz tutaj oddzielne playlisty poświęcone gramatyce, słownictwu i poprawnemu czytaniu.

Ciekawe wydają się również zapisane filmy z konwersacji online, które Maria prowadzi ze swoimi uczniami. Po pierwsze, możesz zobaczyć jak inni radzą sobie z mówieniem po hiszpańsku np. czy mówią płynnie. Ponadto poznasz najczęściej popełniane błędy popełniane przez uczniów podczas rozmowy.

Nie zabraknie tutaj również ciekawostek językowych i praktycznych wskazówek dotyczących nauki hiszpańskiego. Przykładowo dowiesz się o 10 hiszpańskich słowach, które nie mają odpowiednika w języku angielskim.

Kanał subskrybuje 34 tys. osób i jest on na bieżąco aktualizowany.

5. Español con Juan
To ostatni kanał w naszym zestawieniu. Można go potraktować jako uzupełnienie nauki i zabawny sposób na osłuchanie się z językiem. Dlaczego zabawny? Ponieważ prowadzący, jak przystało na prawdziwego Hiszpana, mówi z dużą ekspresją, a przy tym jeszcze gestykuluje. Dodatkowo znajdziesz tutaj dużo nagrań dotyczących praktycznych zwrotów, popularnych słów i najczęściej popełnianych błędów. Jeśli chcesz ze zrozumieniem śledzić kanał, to musisz znać podstawy hiszpańskiego.

Español con Juan ma na swoim koncie 33 tys. subskrypcji.

Zapraszamy także do przejrzenia naszych zestawień do nauki języka angielskiego i niemieckiego.

Zobacz także: Nauka angielskiego online za darmo. 7 kanałów na YouTube dla początkujących i zaawansowanych

Zobacz także: Nauka niemieckiego online za darmo. 5 kanałów na YouTube dla początkujących