Frank Zapata jest twórcą latającej deski o nazwie Flyboard Air, która osiąga prędkość nawet 100 km/h. Opublikował film, na którym testuje swoje urządzenie podziwiając przy tym przepiękne widoki. Sceptycy podważają wiarygodność nagrania, ale do tej pory nikt tego nie udowodnił.
Flyboard Air od Franka Zapaty

Wiele osób marzy aby oderwać się od Ziemi i latać w powietrzu. Taki sprzęt stworzył właśnie Frank Zapata, znany francuski inżynier. Jego deska – Flyboard Air – jest porównywana do latającej deskorolki „Zielonego Goblina” z Spider-Mana. Flyboard Air osiąga teraz prędkość 100 km/h, a docelowo ma się rozpędzać nawet do 200. Lot trwa przynajmniej 6 minut. Natomiast minimalna przebyta odległość to 150 metrów.

Źródło: zapata.com

Flyboard Air to ulepszony hoverboard. Jak podkreślają twórcy, konstrukcja Flyboard składa się z trzech najważniejszych części: pokład, zbiornik na paliwo oraz autopilot do kontrolowania lotu. Do tego dochodzą jeszcze 4 silniki oraz inteligentny system stabilizacji deski dostosowany do wagi użytkownika.

Są sceptycy, którzy podważają wiarygodność nagrania, ale do tej pory nikt tego nie udowodnił.

Zobacz także: Pociąg przejeżdżający w środku dnia przez autostradę bez żadnego ostrzeżenia – youtuber sprawdza, czy popularny filmik to oszustwo

Lataj w kombinezonie Iron Mana od Selfridges

Marzenie o lataniu urzeczywistnia także firma Selfridges. W swojej ofercie ma aktualnie kombinezon Irona Mana za 443 tys. USD. Jego maksymalna prędkość to 90 km/h, ale spółka rekomenduje jej ograniczenie do ok. 50. Lot trwa od 4 do 5 minut. Kombinezon zaprojektował Richard Browning.

Zobacz także: Pierwsze na świecie cyfrowe muzeum sztuki otwarto w Tokio. Do wejścia stoją kilkugodzinne kolejki