Nauka gry na gitarze z YouTube. Przedstawiamy najpopularniejsze kanały, dzięki którym udoskonalisz swoje umiejętności i poznasz chwyty potrzebne do zagrania najpopularniejszych piosenek.

Gra na gitarze urozmaici długie letnie wieczory przy ognisku. I również te zimowe spędzone w zaciszu domowym. Więc nie ma na co czekać. Już teraz zacznij naukę gry na gitarze online korzystając z YouTube. Naucz się grać piosenki, które znasz od dzieciństwa i te, które ciągle słyszysz w radiu.

Przedstawiamy 5 popularnych kanałów na YouTube, które uczą gry na gitarze. Filmiki są przeznaczone dla początkujących i tych, co chcieliby dalej doskonalić swoje umiejętności.

1. Nauka gry na gitarze z YouTube – Naucz się grać
Na kanale znajdziesz lekcje gry na gitarze dla początkujących i średnio zaawansowanych. W każdym filmie usłyszysz praktyczne porady dotyczące odpowiedniego trzymania gitary, ułożenia rąk i palców. Dowiesz się także na co powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu pierwszej gitary i jakie akcesoria będą Ci niezbędne do grania i nauki. Dodatkowo na kanale znajduje się playlista „Głosuj i graj! czyli tzw. GiG”. Są tam nagrania tłumaczące krok po krok jak zagrać na gitarze najpopularniejsze piosenki, zarówno polskie jak i zagraniczne.

Kanał „Naucz się grać” cieszy się bardzo dużą popularnością. Ma ponad 70 tys. subskrybentów. Prowadzącym lekcje jest Adrian Miniarski, zawodowy muzyk, nauczyciel gry na gitarze i ukulele. Kanał jest cały czas aktualizowany.

2. Nauka gry na gitarze z YouTube – Gitarowo
To kolejny kanał, gdzie ciekawe filmiki znajdą początkujący i średnio zaawansowani uczniowie. Dla tych pierwszych prowadzący stworzył playlisty „Teoria gry” i „Niezbędna teoria”, gdzie tłumaczy m.in. jak stroić gitarę, czytać nuty i tabulaturę. Uczy też podstawowych chwytów gitarowych. Dla tych, co znają już podstawy, jest seria nagrań dotycząca doskonalenia techniki. Konkretnie chodzi o bicie, palcowanie, kostkowanie czy ślizg. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również filmiki z riffami najbardziej znanych zespołów m.in. The Beatles, AC/DC, Scorpions czy Pink Floyd.

Przycisk subskrybuj kliknęło ponad 30 tys. osób.

3. Nauka gry na gitarze z YouTube -Rockdaypl

 171 lekcji nauki gry na gitarze. Tyle filmów znajdziesz na tym kanale. Połowa na poziomie easy, a druga – dla zaawansowanych. Prowadzący publikuje nagrania o wszechstronnej tematyce dotyczące stricte gry na gitarze, a ponadto doskonalące samą technikę. Nie zabraknie też informacji o teorii gry, odpowiednim sprzęcie i dodatkowych akcesoriach. Dla umilenia czasu możesz skorzystać z ulubionej playlisty widzów, czyli „Jak zagrać? Piosenki krok po kroku”.

Rockdaypl ma na swoim koncie 16 tys. subskrypcji i jest na bieżąco aktualizowany.

4. Nauka gry na gitarze z YouTube – AleGitaraPLJak mówi sam prowadzący ten kanał jest przeznaczony dla osób, które gitarę w rękach trzymały już parę razy. Z tymi filmami dokładnie opanujesz i utrwalisz podstawy gry na gitarze.

Zobacz także: Nauka angielskiego online za darmo. 7 kanałów na YouTube dla początkujących i zaawansowanych

Na kanale znajdziesz kurs gry na gitarze klasycznej i akustycznej. Pierwsza część jest skierowana do początkujących uczniów. Natomiast druga do tych średnio zaawansowanych. Każdy film to nauka jednej popularnej piosenki. Lekcje ułożone są w kolejności od najłatwiejszej do najtrudniejszej.

5. Nauka gry na gitarze z YouTube – superguitar
Ostatni kanał w zestawieniu. Na superguitar uczą trzej doświadczeni muzycy: Jan Stachura, Małgorzata Stachura i Mirosław Worek. Prowadzący wytłumaczą Ci akordy i bicia gitarowe. Poznasz także podstawy rytmiki i akompaniamentu piosenek. W nagraniach wykorzystane są gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Do tego dochodzą filmiki z nauką gry na gitarze znanych utworów.

Dajcie znać, czy filmiki okazały się przydatne. Jeśli podobają Wam się takie zestawienia, to piszcie w komentarzach swoje pomysły na kolejny przegląd kanałów na YouTube 🙂