Dr Patryk Mikucki, wiceprezes AstraZeneca Pharma Poland, dyrektor regionalny (Europa) ds. Badań i Rozwoju dołączył do składu Rady Nadzorczej Scope Fluidics – notowanej na NewConnect spółki biotechnologicznej będącej właścicielem innowacyjnych projektów z zakresu diagnostyki medycznej. Doświadczony menedżer wesprze swoimi kompetencjami strategiczne działania Zarządu związane m.in. z międzynarodową komercjalizacją systemów diagnostycznych.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Scope Fluidics powołało Patryka Mikuckiego do Rady Nadzorczej spółki. Nowy członek władz posiada 15-letnie doświadczenie w dziedzinie badań klinicznych. Od 2003 r. pracuje dla AstraZeneca. W styczniu 2018 r. został powołany na stanowisko Wiceprezesa i wszedł do Zarządu AstraZeneca Pharma Poland. AstraZeneca to jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie, która dostarcza nowoczesne leki na najpoważniejsze choroby stanowiące wyzwanie dla współczesnej medycyny, a także prowadzi szeroką działalność badawczą.

Zobacz także: Scope Fluidics: widzieliśmy jak powstają urządzenia diagnostyczne PCR|ONE i Bacteromic

– To ogromna satysfakcja, że możemy poinformować o dołączeniu do grona naszej Rady Nadzorczej dr Patryka Mikuckiego. Jest to osoba o wyjątkowo bogatym doświadczeniu na polu międzynarodowym, szczególnie w obszarze rozwoju i badań klinicznych. Zasiada w zarządzie innowacyjnej firmy znajdującej się w czołówce największych firm z sektora biofarmaceutycznego na świecie. Wzmocnienie eksperckich kompetencji rady Scope Fluidics to konsekwencja rozwoju naszej działalności i konkurencyjności na rynku diagnostyki medycznej – komentuje Piotr Garstecki, współzałożyciel i Prezes Zarządu Scope Fluidics S.A.

Dr Patryk Mikucki jednocześnie jako dyrektor regionalny ds. Badań i Rozwoju odpowiada za region Europa. Jest szefem międzynarodowego zespołu liczącego ponad 500 osób w 20 krajach.
Przed objęciem obecnej funkcji, od początku powstania Centrum Operacyjnego Badań Klinicznych AstraZeneca w Warszawie, dr Mikucki pełnił tam funkcję dyrektora. Od samego początku był zaangażowany w rozwój tej wyjątkowej i innowacyjnej organizacji. Pod jego kierownictwem organizacja znacząco się powiększyła i zwiększyła zakres swoich usług, które stały się podstawą przyszłego rozwoju firmy w Polsce. Centrum w Warszawie jest jednym z niewielu tego typu ośrodków w AstraZeneca, pozostałe znajdują się w Szwecji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i w Chinach.

– Cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu Scope Fluidics. To grupa niezwykle sprawnie działających, uznanych naukowców, pracująca nad projektem, który może zrewolucjonizować diagnostykę szpitalną. Flagowy system PCR ONE, który rozwiązuje powszechny problem zakażeń gronkowcem złocistym ma bezwzględnie międzynarodowy potencjał. Mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże w jego komercjalizacji – powiedział Patryk Mikucki, Wiceprezes Zarządu AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o.

Wcześniej Patryk Mikucki rozwijał kompetencje w zagranicznych oddziałach AstraZeneca w Szwecji i w Niemczech. Kierował również i współtworzył Dział Badań Klinicznych na Ukrainie.

Źródło: materiały prasowe.