Organizacja ekologiczna Parley razem z Adidasem rozpoczęła kampanię Run for the oceans. Wystarczy ściągnąć aplikację mobilną runtastic. Każdy przebiegnięty kilometr to 1 dolar. Cały dochód zostanie przeznaczony na ratowanie wód morskich i oceanicznych. Akcja trwa do końca czerwca. Kampanię wspierają polskie gwiazdy m.in. topmodelka Anja Rubik i aktorka Olga Frycz.

W 2050 r. w morzach i oceanach pływać będzie więcej plastiku niż ryb. Taki wniosek płynie z raportu opracowanego przez Ellen MacArthur Foundation Światowe Forum Ekonomiczne.


Natomiast jak wskazuje organizacja Greenpeace Polska głównym źródłem brudnych wód są zanieczyszczenia lądowe jak ścieki komunalne, odpady przemysłowe czy wycieki z wysypisk śmieci. Stanowią one 44% wszystkich zanieczyszczeń wód.

Źródło: www.parley.tv

Nie sposób przejść koło tego problemu obojętnie. Teraz także i Ty możesz pomóc w walce z zanieczyszczeniami oceanów. Przyłącz się do akcji Run for the oceans.

Źródło: news.adidas.com

Run for the oceans – kampania Parley i Adidasa

Organizacja ekologiczna Parley znów połączyła siły z marką Adidas. Już po raz drugi zorganizowali kampanię Run for the oceans. W tym roku akcja trwa przez cały czerwiec. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na program edukacyjny Parley Ocean School na Malediwach. Jego głównym celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, jak ważna jest ochrona naszego środowiska, a w szczególności wód morskich i oceanicznych.

Źródło: news.adidas.com

Zobacz także: Adidas sprzedał w zeszłym roku 1 mln par butów zrobionych z plastiku wyłowionego w oceanie! Każda para butów zużywa 11 plastikowych butelek

Jak możesz pomóc?

Ściągnij aplikację runtastic – każdy przebiegnięty kilometr to 1 USD

Jeśli chcesz pomóc to wystarczy, że ściągniesz aplikację mobilną do biegania runtastic. Za każdy przebiegnięty kilometr Adidas wpłaci na program Parley 1 USD. Liczy się każdy kilometr.

Akcję wspierają polskie gwiazdy

Run for the oceans wspierają polskie gwiazdy. Na swoim Instagramie o całej akcji poinformowały znane aktorki Olga Frycz i Zofia Zborowska. Natomiast światowej sławy topmodelka Anja Rubik była twarzą czerwcowej okładki magazynu Porter, której motywem przewodnim była kampania Run for the oceans. Modelka jest także ambasadorem organizacji Parley.