Nauka angielskiego na Youtube. Oto najpopularniejsze kanały, które uczą gramatyki, słownictwa i wymowy. Dla dorosłych i dzieci.

Nauka angielskiego w naszych czasach to podstawa. Znajomość obcego języka ułatwia znalezienie pracy i zmniejsza obawy przed podróżowaniem na własną rękę. Dlatego do porannej lub popołudniowej kawy zamiast oglądać serial, włącz kilkuminutowe filmiki na YouTube. Możesz uczyć się gramatyki, ćwiczyć słownictwo lub poprawną wymowę.

Przedstawiamy najpopularniejsze kanały na YouTube, które uczą angielskiego. Filmiki są przeznaczone dla początkujących, jak i zaawansowanych, uczniów.

Angielski dla dorosłych

1. engVid: Learn English


Ten kanał prowadzi aż jedenastu nauczycieli języka angielskiego. Każdy ma swój styl prowadzenia zajęć. Dlatego możesz wybrać swojego ulubionego.

Na kanale znajdziesz filmiki dotyczące gramatyki, słownictwa czy poprawnej wymowy. Nagrania przypominają nieco zajęcia prowadzone w szkole, ale poszczególne zagadnienia są tłumaczone w przystępniejszy i zabawniejszy sposób. Nauczyciele w filmikach wykorzystują tablicę, na której rysują grafy, tabelki i wykresy, a sama nauka jest oparta na metodzie skojarzeń.

engVid: Learn English to dobre rozwiązanie dla bardziej zaawansowanych uczniów, znających już podstawy języka angielskiego. Kanał ma ponad 400 tys. subskrypcji i jest cały czas aktualizowany.

2. Learn English with Let’s Talk – Free English Lessons


Tutaj również znajdziesz filmiki o różnorodnej tematyce prowadzonych, w tym przypadku, przez ośmiu nauczycieli. Sposób prowadzenia zajęć jest podobny do lekcji na kanale engVid: Learn English, z wykorzystaniem tablicy i wykresów. Jednak filmiki są trochę krótsze i skupiają się na mniej obszernych zagadnieniach.

Kanał subskrybuje 2,7 mln osób. Ostatnie nagranie dodano kilka dni temu.

3. Learn English with EnglishClass101.com


Ten kanał jest zdecydowanie wart twojej uwagi. Co go wyróżnia na tle wcześniejszych kanałów? Sposób nagrywania filmików. Oczywiście znajdziesz tam nagrania dotyczące gramatyki i słownictwa, ale możesz korzystać również z innych ciekawych playlist. Przykładowo jest seria filmików English with 3 minutes lub Learn English through songs and lyrics. Jeżeli lubisz kreatywną naukę języka to ten kanał będzie dla ciebie idealny. Odnajdą się tam również osoby początkujące.

Learn Enlish with EnglishClass101.com ma 1,2 mln subskrybentów i nadal jest aktualizowany.

4. CrashCourse


Tym razem proponujemy coś innego. Na tym kanale znajdziesz serie nagrań dotyczących konkretnych tematów takich jak: film, media literacy, sociology, world mythology czy computer science. To będą ciekawe i przydatne filmiki dla tych, którzy chcą się osłuchać z językiem, a przy okazji dowiedzieć czegoś nowego. Nagrania trwają ok. kilkanaście minut. Tempo mówienia jest umiarkowane, a używany język i słownictwo dość przystępne. Kanał cieszy się sporą popularnością. Ma aż 7,7 mln subskrypcji.

5. EF Kursy Językowe

 

To będzie idealny kanał dla miłośników podróży. Znajdziesz tam nagrania z różnych zakątków świata. Dowiesz się jakie miejsca warto odwiedzić, czym najlepiej podróżować i jakie wybrać zakwaterowanie. I to wszystko po angielsku. Będzie to więc kolejny dobry kanał dla chcących osłuchać się z językiem. Dodatkowo przedmioty i miejsca pojawiające się w filmie są podpisane po angielsku, co ułatwia zapamiętywanie nowych słówek.

Liczba subskrypcji to 259 tys. osób

Angielski dla dzieci

Mamy także dwie propozycje dla najmłodszych. Treści znajdujące się na tych kanałach sprawdzą się podczas nauki kilkulatków.

1. KidsTV123


Tutaj dzieci mogą nauczyć się podstaw angielskiego, czyli alfabetu, liczenia, kolorów lub pór roku. Kanał jest zatem przeznaczony dla kilkulatków, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nauką języka obcego.

Ponadto wszystkie nagrania są w formie piosenek. Nauka łączy się zatem z zabawą.

2. British Council | LearnEnglish Kids


To kolejny kanał skierowany do dzieci, ale już nieco starszych. Znajdziemy tam krótkie nagrania bajek wraz z napisami, a także popularne piosenki jak Old MacDonald. W przypadku tego kanału przyda się więc minimalna znajomość słownictwa.

Na tym kończymy nasze zestawienie. Jeśli macie do polecenia ciekawy kanał na YouTube do nauki angielskiego, piszcie w komentarzach 🙂

Zobacz także: Programowanie jest jedną z najlepszych umiejętności na rynku pracy. Oto kilka darmowych kanałów na YouTube, które pomogą Ci nauczyć się kodu