OPTeam założyli 30 lat temu pracownicy naukowi politechniki rzeszowskiej. W 1992 roku wypatrzył ją i przejął Roman Kluska, właściciel Optimusa. Dzięki finansowemu wsparciu OPTeam mógł rozwinąć skrzydła. W ciągu 2 lat spółka stała się największą w grupie Optimusa.

OPTeam jest dziś m.in.liderem na rynku systemów elektronicznych legitymacji studenckich. Ponad 130 uczelni korzysta z jej aplikacji, a liczba dostarczonych kart elektronicznych przekroczyła już 3 mln sztuk.

Jednym z największych osiągnięć zespołu jest stworzenie Polskich ePłatności (PeP). To jeden z wiodących graczy na rynku płatności bezgotówkowych w naszym kraju.

Strategicznym celem Polskich ePłatnosci jest budowa kompleksowej oferty nowoczesnych usług płatności offline i online oraz umocnienie pozycji na rynku płatności. W tym kontekście bardzo istotne były przeprowadzone w ostatnim roku akwizycje NeoTu oraz PayLane. Użytkownicy przenoszą zakupy do internetu i my idziemy razem z nimi – komentuje Janusz Bober, przewodniczący Rady Nadzorczej OPTeamu i Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności.

Obecnie OPTeam ma jedną czwartą akcji w Polskich ePłatnosciach.

Zobacz także: Polska firma pomaga leczyć chrapanie i bezdech senny. Urządzenie MED Recorder może wkrótce wejść do USA i Francji

Aktualnie zespół OPTeam skupia się na wdrażaniu systemów zarządzania przedsiębiorstwem i produkcją, rozwija m.in. nowoczesne systemy wykorzystujące karty elektroniczne oraz systemy bezpieczeństwa infrastruktury teleinformatycznej.

Tomasz Ostrowski, prezes OPTeam.

I na ekspansji zagranicznej. W planach jest rozwinięcie działalność w Niemczech i Austrii poprzez współpracę z partnerem handlowym oraz budowę własnych struktur. Jednocześnie spółka poszukuje tam firm, które mogłaby przejąć.

– Zapotrzebowanie na usługi IT w krajach Europy Zachodniej wciąż dynamicznie rośnie. Widzimy duży potencjał i możliwość ekspansji w krajach DACH. Pozyskaliśmy już pierwsze umowy oraz znaczącego partnera handlowego, a w kolejnych miesiącach planujemy rozwinąć własne zasoby sprzedażowe – zapowiada Tomasz Ostrowski, prezes OPTeam.

Źródło: konferencja prasowa, materiały prasowe.