Siedzenia lotnicze The SkyRider 2.0 to początek nowej ery w lotnictwie. Specjalnie zaprojektowane, żeby zmieścić w pojedynczym samolocie jeszcze większą ilość osób niż dotychczas. Rozwiązanie budzi spore kontrowersje w branży lotniczej. Czy obniży ceny biletów lotniczych?

Włoski firma Aviointeriors zaprojektowała nowe siedzenia lotnicze, dzięki którym samolot będzie wypełniony po same brzegi. Pasażerowie nie rozsiądą się już wygodnie w fotelu. Będą podróżować w lekko stojącej pozycji.

Źródło: Aviointeriors

Aviointeriors zaprezentował swój projekt Airliners Interiors Expo w Hamburgu, Niemcy. Siedzenia the Skyrider 2.0 zostały tak zaprojektowane, żeby przewoźnicy mogli zaoferować jeszcze większą liczbę miejsc w samolocie niż dotychczas. I to bez zwiększania budżetu na organizację pojedynczego lotu. Tym samym chcą oni obniżyć koszty i zwiększyć swoje zyski.

Mniejsze siedzenia, ale więcej ludzi

Nie tylko firma Aviointeriors chciała zaprojektować mniejsze siedzenia do samolotów i tym samym zwiększyć liczbę pasażerów. Pierwsze pomysły pojawiły się kilka lat temu. Jednak żaden z nich nie trafił w gusta klientów.

Co więcej, w zeszłym roku kolumbijska linia lotnicza VivaColombia poinformowała, że rozważa całkowite usunięcie siedzeń z samolotów. Pasażerowie mieliby latać na stojąco.

– Są ludzie zainteresowani podróżowaniem w samolocie na stojąco. A my chcemy, żeby podróżowanie było jeszcze tańsze niż dotychczas – tłumaczył w lokalnej telewizji CEO VivaColombia, William Shaw.

Źródło: Aviointeriors

Podobne pomysły miały Airbus i jedna z najpopularniejszych i najtańszych linii lotniczych – RyanAir. Jednak żaden z ekspertów ds. lotnictwa nie przyznał jeszcze, że podróżowanie w samolocie na stojąco jest bezpieczne.

Zobacz także: Zakłady Apple są teraz w 100 % zasilane czystą energią. Firma osiągnęła swój imponujący cel dzięki dużym inwestycjom w projekty energii odnawialnej na całym świecie

Klienci chcą tańszych biletów?

Linie lotnicze robią wszystko, co możliwe, żeby przyciągnąć klienta niskimi cenami biletów lotniczych. Dlatego coraz więcej przewoźników szuka innowacyjnych sposobów na obniżenie kosztów prowadzonego biznesu.

Źródło: Aviointeriors

Jednym z nich są specjalnie zaprojektowane siedzenia, dzięki którym właściciele linii lotniczych mogliby zwiększyć liczbę pasażerów na pokładzie samolotu. A tym samym obniżyć także koszt biletów lotniczych.

Siedzenia the SkyRider 2.0 budzą spore kontrowersje w branży lotniczej. Liczy się bezpieczeństwo pasażerów, ale o swoje interesy walczą także przewoźnicy. Ciekawe, czy klienci cenią sobie bardziej komfort i spokój ducha czy niskie koszty podróży. A Wy, jakie macie zdanie?

Zobacz także: Sparaliżowane małpy mogą znów chodzić dzięki specjalnemu implantowi w mózgu. To nadzieja dla ludzi z urazami rdzenia kręgowego