Nigdy nie miała chłopaka, nie korzysta z mediów społecznościowych i ze smartfona. Jej talent do fizyki sprawia, że wielu widzi w niej nowe wcielenie Alberta Einsteina. Z 22-letnią Sabriną Pasterski współpracować chce NASA i Amazon.

Świat usłyszał o niej, gdy, będąc 14-latką, w garażu rodziców zbudowała dla swego taty jednosilnikowy samolot. Ze swoim projektem, zgłosiła się w 2008 roku do sekretariatu Massachusetts Institute of Technology.
Projekt ten został zaakceptowany przez środowisko naukowe MIT, dzięki temu Pasterski została przyjęta na studia z fizyki i skończyła je z najwyższą średnią 5,0. Obecnie studiuje na Harvardzie, gdzie pisze doktorat.

W swoich wypowiedziach przyznaje, że praca nad własnym samolotem pozwoliła jej zrozumieć zawiłości praw fizyki.

Sabrina Pasterski nigdy nie miała chłopaka, nie pije alkoholu, nigdy nie paliła papierosów, nie opuściła żadnego wykładu, nie korzysta z mediów społecznościowych i ze smartfona. Bo, jak kiedyś powiedziała: „jej umysł musi być sprawny”. Pasterski liczy jednak na to, że ludzie będą ją znali z tego, co robi, a nie z tego, czego nie robi.W jednym z wywiadów stwierdziła, że woli aby ludzie interesowali się jej osiągnięciami naukowymi, a nie życiem prywatnym. Prowadzi stronę internetową 
PhysicsGirl, dzięki której dzieli się ze światem swoimi osiągnięciami. Zaznacza jednak, że nie zależy jej na rozgłosie medialnym. Otwarcie przyznaje, że interesują ją tylko kolejne projekty naukowe.

Nad czym pracuje Sabrina Pasterski?

Aktualnie Pasterski zajmuje się czasoprzestrzenią, grawitacją kwantową i teorią czarnych dziur. Na swoim koncie ma liczne granty przyznane przez takie organizacje jak: Hertz Foundation, Smith Foundation i National Science Foundation.

Z Pasterski, która kontynuuje studia chcą współpracować najbardziej renomowane instytucje i firmy, zajmujące się inżynierią i technologią. Jej karierze naukowej bacznie przyglądają się m.in. przedstawiciele NASA i Amazona.