Amerykańska sieć supermarketów złożyła wniosek o patent na autonomiczne pszczoły. Te małe drony mają działać jak pszczoły, autonomicznie zapylając uprawy.

Robo-pszczoły będą wyposażone w specjalne czujniki oraz kamery, które posłużą im do nawigacji i rozpoznania upraw. Walmart zapewnia w złożonym wniosku o patent, że miniaturowe drony mogą potencjalnie zapylać równie skutecznie jak prawdziwe pszczoły. O sprawie pisze m.in. World Economic Forum.

 

Animacja Greenpeace ‘New Bees’


Walmart idzie w rolnictwo

Co ciekawe, to niejedyny patent rolniczy, o który wnioskował ostatnio Walmart. Ta amerykańska korporacja. ma już w swoim portfolio 6 dronów rolniczych.

Zobacz także: W Polsce rozwija się smart rolnictwo. Powstała specjalna aplikacja dla rolników, która zmniejsza koszty upraw

Walmart nie komentuje skąd zainteresowanie rolnictwem. Jednak według szacunków organizacji ekologicznych na świecie zmniejsza się populacja pszczół i innych owadów zapylających. Od 1985 roku w Europie Środkowej liczba pszczół spadła o jedną czwartą, a tylko Wielkiej Brytanii – o 54 proc.