Wielki sukces. Zespół tworzący grę Iron Harvest zebrał już na KickStarterze 1 mln dolarów, czyli ponad 3,4 mln zł. Wśród twórców są Polacy – Adam Skorupa i artysta Jakub Różalski.

Iron Harvest to strategiczna gra ukazująca alternatywną historię Europy po 1920 roku. Trzy największe państwa, wśród których jest także Polska, walczą ze sobą.

Obok zwykłych jednostek żołnierzy w grze pojawiają się także ogromne roboty, które sieją zniszczenie, tzw. mechy.

Twórcy Iron Harvest wykorzystali grafiki polskiego artysty Jakuba Różalskiego. W stworzenie gry zaangażowany jest też Adam Skorupa.

Na dzień dzisiejszy zebrano już ponad 1 milion dolarów. Pomysł wsparło blisko 13 tys. backersów. To osoby, które poprzez platformę crowdfundingową KickStarter decydują się wpłacić pieniądze na stworzenie gry. W zamian – w przyszłości, kiedy już gra powstanie – otrzymają egzemplarz dla siebie. W edycji standardowej lub deluxe na PC kosztują kolejno 45 dolarów lub 55 dolarów. 70 dolarów trzeba zapłacić za wersje na PlayStation 4 i Xbox One.

Cel podstawowy zbiórki – 450 tys. dolarów – został osiągnięty w dwa dni. Dzięki zebraniu aż miliona dolarów zespół stworzy dodatkowe funkcje – potyczki w trybie kooperacji, mapy z wyzwaniami w trybie kooperacji oraz dla pojedynczego gracza, oparty na rywalizacji tryb rozgrywki dla wielu graczy (starcia rankingowe, sezony) oraz darmowe cyfrowe dodatki i aktualizacje.

Do końca zbiórki pozostało jeszcze 5 dni.