Dom mody Dolce & Gabbana użył ich zamiast modelek na swoim pokazie. Zazdrosny mąż wykorzystał do szpiegowania żony podejrzewanej o zdradę. Rosyjska poczta chciałaby nimi transportować przesyłki, ale jej nie wychodzi. Oto pomysły jak wykorzystać drona.

Drony to bezzałogowe obiekty latające, którymi steruje z ziemi lub ich lot został wcześniej zaprogramowany. Takich urządzeń wciąż przybywa. I stają się też coraz bardziej sprawne. Rośnie też liczba pomysłów na ich wykorzystanie. W zasadzie ograniczeniem jest tylko ludzka wyobraźnia.

Drony zamiast modelek na pokazie mody

Ostatnio dronów użył legendarny włoski dom mody Dolce & Gabbana na swoim pokazie. Urządzenia zastąpiły modelki podczas prezentacji torebek.

Internauci żartowali, że jeśli ta nowa technologia się rozprzestrzeni, może wzrosnąć jakość życia wielu mężczyzn – panowie nie będą już musieli biegać z torbami za żonami po centrach handlowych. Wyręczą ich w tym drony.

Dron szpieguje niewiernych partnerów

Dron może przydać się też w tropieniu zdrady. Pewien Brytyjczyk, który podejrzewał żonę o niewierność postanowił użyć drona do zweryfikowania swoich podejrzeń. Kamera podłączona do urządzenia nagrała kobietę gdy całowała mężczyznę, a następnie wsiadła do jego auta…

 

Profesjonalne czyszczenie na wysokościach z użyciem drona

Drony można też wykorzystać do bardziej prozaicznych czynności, np. czyszczenia turbin wiatrowych. Jak widać radzą sobie z tym całkiem nieźle…

Dron zgasi pożar

Albo do bardziej heroicznych zadań. Poniżej drony, które pomagają zgasić pożar.

Dron rosyjskiej poczty

Używanie dronów do transportowania przesyłek do nic nowego. Jednak rosyjska poczta nie ma do tego smykałki…

Lokalny oddział poczty na Syberii zorganizował konferencję prasową, by pochwalić się swoim nowym nabytkiem – dronem. Urządzenie miało przetransportować paczkę do pobliskiej miejscowości. Start urządzenia obserwowali m.in. prezydent Buracji Aleksiej Cydienow. Pokaz dla dziennikarzy i polityków szybko się skończył – dron na oczach wszystkich rozbił się o sąsiedni budynek.

 

PKP wykorzystuje drony do tropienia złodziei węgla

Swego czasu wielką popularnością w internecie cieszył się film, na którym dron PKP Cargo zlokalizowały złodziei węgla. Od tamtej pory drony stały się niejako standardem w spółce i za ich pomocą monitorowane są składy stojące na bocznicy.

Występ dronów na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pyeongchang

Podczas igrzysk olimpijskich w Pyeongchang organizatorzy we współpracy z firmą Intel zorganizowali niesamowity spektakl z wykorzystaniem dronów. Wzięło w nim udział 1000 dronów, a ostateczny efekt zapierał momentami dech w piersiach.

Poradnik jak zestrzelić drona

Jeśli dron, który lata nam za oknem nie jest zgubą rosyjskiej poczty, może to oznaczać, że ktoś chce nam zakłócić prywatność. Na taką okoliczność powstał poradnik jak spacyfikować drona…

Miłego strzelania.