Do portfela w Strategii TMS Innowacji I Technologii wybierane będą spółki zajmujące się m.in.: tworzeniem internetu rzeczy, rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji, mikroprocesorów czy pojazdów elektrycznych i autonomicznych.
Strategia jest przygotowana dla inwestorów, którzy chcą uczestniczyć w globalnych trendach, oczekują wysokich stóp zwrotu i zaakceptują ryzyko zmienności portfela. Usługa jest dostępna dla klientów, którzy są gotowi wyłożyć co najmniej 100 tys. zł.
Opiera się w 100% o akcje globalnych spółek technologicznych, których działalność związana jest
z głównymi trendami w światowej gospodarce.Do portfela wybierane są spółki z sektora nowych technologii – zajmujące się m.in.: tworzeniem internetu rzeczy (Internet of Things), rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence), mikroprocesorów czy pojazdów elektrycznych i autonomicznych. Spółki te charakteryzują się osiąganiem wysokich marż, przekładających się na stały wzrost wyników finansowych.
- Dywersyfikacja geograficzna pozwala na udział w globalnych trendach rynkowych, co walory
z warszawskiej GPW oferują w bardzo ograniczonym stopniu.
Ograniczone możliwości Amazona, Facebooka i Alphabetu
Analitycy DM TMS Brokers uważają, że rosnące wyceny technologicznych gigantów jak Amazon, Facebook i Alphabet, mają silnie umocowanie w poprawie wyników tych spółek, lecz przestrzeń do kontynuacji tego procesu jest ograniczona.
– Dzieje się tak ze względu na bariery makroekonomiczne dla konsumpcji w USA, czyli rosnące stopy procentowe, wieloletnie minimum stopy oszczędności i wysokie zadłużenie netto wśród 20 proc. najmniej zarabiających – czytamy w komunikacie.
Ich zdaniem znacznie większe możliwości oferują spółki z wcześniejszych etapów łańcucha dostaw.
– Na uwagę zasługują m.in. takie firmy jak producenci półprzewodników i układów scalonych – np. BE Semiconductor Industries, czy Cypress Semiconductor Corp.; dostawcy usług IT – Salesforce.com, SAP i Tencent Holdings. W kręgu zainteresowań inwestorów nastawionych na wysokie stopy zwrotu powinni znajdować się także producenci gier komputerowych, przykładowo takie spółki jak: Ubisoft Entertainment i Activision Blizzard – twierdzą analitycy DM TMS Brokers.
Źródło: konferencja prasowa i materiały prasowe spółki.